Çaycuma'da Çömlekçi köyü sakinleri kazalardan tedirgin

Zonguldak Çaycuma'da Çömlekçi köyü sakinleri sık sık meydana gelen kazalardan şikayetçi. Bölge halkı, yüksek hız yapanları önlemek için yolda hız engelleyici tedbirlerin alınmasını talep ediyor.

Çaycuma'da Çömlekçi köyü sakinleri kazalardan tedirgin

İlçeye bağlı Çömlekçi köyü yolunda meydana gelen kazaların artış göstermesi vatandaşları tedirgin etmeye başladı. En son 6 kişinin yaralandığı kazada insanlar mağdur olduğu ve tedavilerinin halen devam etmekte olduğu için bunun üzerine Çömlekçi Köyü'nün muhtarı Rahmi Köse Çaycuma Kaymakamlığı'na dilekçe verdi.

Alkol alıp  geçiyorlar

Muhtar Köse özellikle Filyos bölgesinde yaz sezonunun açılması ile içkili mekanlarda ya da sahilde alkol alıp Çaycuma tarafına geçen bir çok aracın olduğunu ve bu nedenle kazaların daha çok olduğunu belirtti. "Köyün içinden geçen Çaycuma-Filyos karayolunda/asfaltında hızın sınırlandırılması veya kontrolü" adı altında verdiği dilekçeyle sosyal medyadan çağrıda bulunuldu.

Herkes şikayetçi

Muhtar Köse, çağrısında "Değerli köylülerimiz, herkesin şikayetçi olduğu yol için ben ve Yaşar Arslan (mühendis) aşağıdaki dilekçeyi ilgili makama iletmiş bulunmaktayız. Bu dilekçe ile devletten karayoluna hız engelleyici fiziki önlemler için başvuru yapılmıştır. Konuya herkesin destek vermesini ve sahip çıkmasını dileriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER