2 metre yüksekten düştü! Ağır yaralandı...

Zonguldak’ta sokakta yaşayan bir kedi, Gazipaşa Caddesi’nde bir işhanının çatısından yaklaşık 2 metre yüksekten yola düşerek ağır yaralandı. 

2 metre yüksekten düştü! Ağır yaralandı...

Gazipaşa Caddesi’nde bulunan bir işhanının çatısından yola düştüğü iddia edilen yaralı kedi, esnaf Cavit Zülfikar tarafından farkedildi. Esnaf Zülfikar kedinin ağzından kan geldiğini farkedince durumu Zonguldak Belediyesi sokak hayvanları toplama ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler kısa süreli kovalamacanın ardından yaralı kediyi aparat yardımıyla yakalayarak tedavi ettirilmek üzere hayvan barınağına getirdi. 

“ÖNEMLİ OLAN BAKMAK DEĞİL TEDAVİ ETTİRMEK”

Yaşanan olayın ardından konuşan Esnaf Zülfikar; “İş yerinin çatısından düştü. Çatının yüksekliği yaklaşık 2 metre. Büyük bir ihtimalle düşme esnasında çenesini yere vurdu. Ağzından çok fazla kan geldi. Bulunduğu yerde ya zehirlendi ya da hastalıklı bir kedi. Önemli olan sokak hayvanlarına bakmak değil. Bunları tedavi ettirmek daha önemli. Bu hayvanlara yem veriyoruz,su veriyoruz ama bu hayvanların hasta olup olmadığını bilemiyoruz. Bir şey söylediğimiz zaman da bir sürü hakaretler yiyoruz. Buraya yem koymayın dediğimiz zaman da vatandaşlar tarafından hakaretlere maruz kalıyoruz. Az önce sizin yanınızda Zonguldak Belediyesi'ne ait veteriner geldi, konuştuk. Yukarıda da pek çok kedi var ve bunların da hasta olma ihtimali çok yüksek.Sadece bu kedinin değil,diğer hayvanların da buradan alınıp barınağa götürülüp bakımlarının yapılması gerekiyor. Kendilerinden rica ettik.İnşallah yarın alıp götürürler ve bakımlarını yaparlar. Daha sonra da aldıkları yere geri bırakırlar. Hayvan yasasına göre bu hayvanların 15 gün bakımı yapılıyor. 16.gün hastalıkları geçmişse küpelenip alındıkları yere geri bırakılıyorlar. Şu anda bu kedi hayvan barınağına götürülüp orada doktorlar tarafından tedavi altına alınacak” dedi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER