2 ilde aranan suç makinası yakalandı...

Zonguldak il Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince bir çok ilde hırsızlık olayına karışan E.K. Kilimli Sahil yolunda yakalandı. 

2 ilde aranan suç makinası yakalandı...

Yakalanan E.K.’nin Uzun zamandır Trabzon ili emniyet müdürü ile Kastamonu il Emniyet Müdürlüğü ve Trabzon il Emniyet Müdürlüğü tarafından arandığı ortaya çıktı. Kilimli sahil yolunda yakalanan şüpheli E.K. İle ilgili Zonguldak il emniyet müdürlüğü şu açıklamayı yaptı; 

“Pazartesi günü saat:01.20 sıralarında Devlet hastanesinde yatarak tedavi görmekte olan İ.K. isimli vatandaş, uyuduğu esnada montunun, cüzdanının, cep telefonunun ve bir miktar parasının çalındığından bahisle şikâyetçi olmuştur. 

Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlileri tarafından yapılan araştırmada söz konusu hırsızlık eylemini E.K. (19) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş ve şahıs 18.02.2019 günü saat 16:00 sıralarında Kilimli Sahil Yolunda, Müşteki İ.K.’dan çalınan eşyalarla birlikte yakalanmıştır.  

Şahıs ekiplerimize başka bir şahıs adına düzenlenmiş kimlik ibraz etse de, yapılan parmak izi tespitinde E.K.(19) olduğu anlaşılmış ve devam eden incelemelerde;
“ Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması” suçundan Kastamonu ili tarafından, “Hırsızlık” suçundan Trabzon ili tarafından arandığı ve (2) yıl (6) ay kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu tespit edilmiştir. 
Ayrıca 2017 yılında Trabzon ilinde meydana gelen bir evden hırsızlık olayında parmak izinin düştüğü tespit edilmiştir.
Gözaltına alınan şüpheli sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklanmış olup cezaevine teslim edilmiştir” denildi.

HABER: Aytaç Öztürk

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER