Akıl tutulması!

Günlerdir gemi sökümünün sakıncalarını konuşuyoruz.

Yayınlar yapıyoruz.

Bu kentin bağrına hançer vuran siyasetçiler, yeni hançerleri vurmak için ellerinden geleni yapıyor.

Şubat ayında İzmir Aliağa’ya yapılan iş gezisi sonrasında Kilimli’de kurulması gündeme gelen gemi söküm tesisleriyle ilgili tartışma devam ederken, Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır gemi söküm tesisçilerini Ereğli’ye davet etti. Yaklaşık 20 sene önce gemi söküm tesisi olarak belirlenen Kilimli’deki alanın atıl durumda beklemesi nedeniyle Aliağa’daki girişimciler, bölgeye davet edilmiş ve bu gelişmeler kamuoyundan tepki görmüştü.

Karadeniz’e kıyısı olan tüm ülkeler dikkate alındığında, sadece Kilimli’de belirlenen alanda gemi sökümüne başlanmasının fazla istihdam yaratmamakla birlikte Ereğli’den Filyos’a kadar denizde kirliliğe ve yaklaşık 25 kilometrelik açık havada vatandaşların aspest solumasına neden olacağı vurgulanmıştı.

Tüm bu tartışmalar, tepkiler ve imza kampanyaları devam ederken Çakır’ın Radyo Klüp’te; “Biz Ereğli olarak gemi sökümüne talibiz” demesi neyin hesabı?

Ereğli’de,atıl durumdaki tersaneleri hareketlendirmek için çaba göstermesi gerekenlerin gemi sökümüne yönelmesi akıl tutulmasından başka bir şey…

Fatih Çakır böyle diyor ya Ereğli ne diyecek?

    

Dr. Burak Emre Onuk

     

Bu şehrin çok önemli değerleri var.

Her alanda.

Ama o değerleri yeterince bilmiyor, sahip çıkmıyoruz.

Zonguldak Ereğli Özel Echomar Hastanesinde ‘çarpan kalp’ yöntemiyle yapılan açık kalp (by-pass) ameliyatlarının başarılı hekimi Kalp ve Damar Cerrahı Uzmanı Op. Dr. Burak Emre Onuk, 9 ayda 160 hastayı ameliyat ederek sağlığına kavuşturdu.

Açık kalp ameliyatı yaptığı hastaların tamamının yaşadığı öğrenilirken ,kalbi durdurmadan yapılan ameliyatların sayesinde hastalar diğer yöntemlere oranla daha az riskle ameliyattan çıkarken kısa sürede ayağa kalkabiliyor.

Onuk, kalp ameliyatları konusunda çok büyük isim yaptığı Ankara Güven Hastanesi’nde 8 yıl başarıyla görev yaptıktan sonra memleketine geldi.

Zonguldak’ın kendi öz evladı.

Aynı zamanda Atatürk Devlet Hastanesi’nin eski başhekimlerinden İsmet Onuk’un oğlu.

Elbette başarılı başka hekimlerimiz var.

Haksızlık olmasın.

Bugün Emre Bey’den bahsettik.

Başarılar diliyoruz.

Bu sayede vatandaşlarımız, Ankara ve İstanbul gibi şehirlere gitmeden tedavi olma şansları var.

Ama pek çok kişi bu değerlerin farkında değil.

    

Ankara’ya alın!

    

Ahmet Karayılmaz, önce Zonguldak sonra Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü yaptı. Daha sonra Ak Parti’den Çaycuma Belediye Başkan Adayı oldu. Zonguldak’ta yerine vekâlet bıraktığı Hakan Yüksel aldı götürüyor. Ahmet Bey de yeni görev bekliyor. Daha önce de yazdım Ahmet Bey’i yeniden Zonguldak’a atamak hem Ahmet beye hem de Hakan Beye haksızlık olur. Zonguldak’a ve Ak Parti milletvekillerine yakışmaz. Ahmet Bey’e yakışan Ankara’daki boş olan daire başkanlıklarından birine veya bakanlık kadrosunda üst görevlere getirmektir. Ak Parti’nin üç milletvekili ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Sayın Köksal Toptan’a sesleniyoruz. Bu şehrin çocuklarına sahip çıkın. Başka kentlerin milletvekilleri sizin gibi yapmıyor. Siz isterseniz Ahmet Beyi Ankara’ya alırsınız. Böylece Zonguldak’a daha fazla faydası dokunur.

İzliyoruz! 

   

Çakal!

Bizde kimi siyasetçiler cin olmadan adam çarpmaya kalkarken tepetaklak oluyor. Öğrendikleri ilk iş çakallık!

     

Tebrikler… 

     

CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Serpil Birinci ile hayatını birleştirdi. Nikahı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kıyarken nikah şahitliğini yapanlar arasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de vardı. Davetlilerin arasındaki bir başka isim Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş oldu. Helal olsun Vali Bektaş’a. Geçmişteki pek çok vali gibi yapmadı. Hedef olurum diye çekinmedi. Yapması gerekeni yaptı. ‘Kılıçdaroğlu ve Akşener ile yan yana gelirsem beni yeniden vali yapmazlar’ demedi. Aşkın siyasetin üzerinde olduğunu gösterdi. Basit gibi gelebilir ama yakışanı yaptı. Bence çok önemli detay. Bu arada düğün törenine çok istememe rağmen katılamadım. Aşk güzeldir. Yavuzyılmaz’a da seslenelim. Aman ha evlendikten sonra Zonguldak sorunlarını yüksek sesle dillendirmekten vazgeçmeyin!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siyaset
Siyaset - 3 hafta Önce

Bu şehrin çocuklarını hiç bir döneminde hiç bir siyasetçi ankara ya bürokrat yapmaz nedenine gelince kendi basiretsiz ve beceriksizliklerini atadıkları bürokrat daha sonra aday olarak karşıma çıkar endişesi dışında başka bir şey değildir haaa beceremezler de zaten bırakın ankara ya göndermeyi ildeki boş müdür makamları bile dışardan gelip dolmasına müsade ederler ki demen kayiflerine

Burgul Tatar
Burgul Tatar - 3 hafta Önce

Posbiyik olurde yaptırmaz. Halkın önünde yürür. Ereğli şanslı.Biz öyle degiliz..bir-kac vatandasvetemavakfi Berran hanim öncülüğünde birşeyler yapmaya çalışıyoruz.. (2)Niye dr Ankaraya gönderiyorsunuz zonguldakli zonguldakliya yarar getirsin..gitmesinistememeyiz