2 kadeh rakıyı kime ısmarlartırım peşinde olan il başkanı

Bir çok ilde olduğu Zonguldak'ta da siyasi partilerde siyaseti yapan il yada ilçe teşkilatlarının çok büyük bir kısmı cebini düşündüğü için siyaset yapıyor diyebiliriz. Günümüzde siyasetinde şuan da yaşadığımız şehri ele alırsak, ister iktidar olsun, ister muhalefet partileri olsun tüm siyasi partilere bir bakıyorsunuz. İl başkanı işsiz güçsüz yada sadece emekli. Sadece il başkanları değil, ilçe başkanlarıda işsiz güçsüz. Ondan sonrada bir bakıyorsunuz biri tarlaya bir şey ekecek ondan avanta isteniyor, diğeri bir meclis üyesinin imar değişikliğinden avanta almanın peşinde. Neden biliyor musunuz? Çünkü ekonomik özgürlüğü olmayanların omurgalı olmaları, dik durmaları asla mümkün olamaz. Sütre gerisinden para alacak olanlar, yine sütre gerisinden talimat alacaklardır. Ondan sonrada siyaset temiz insanların işi değil diyeceksiniz. Evet aslında siyaset ekonomik özgürlüklerini elinde bulunduran, bilgi ve birikimi deneyimi olan insanların uğraşması gereken bir hizmet etme aracıdır.
Öncesi ve siyaset sonrası mal varlıklarından çok iyi anlayabiliriz. Mesela işi gücü iyi olan vergisini veren çok iş insanı pek siyasete girmek istemez çünkü mevcut yapı kendisini rahatsız ettiği için uzak durmayı tercih eder. Siyaset yapan veya yapmaya çalışanlar insanların ekonomik özgürlüğü elinde olmadığı sürece parası olanın emir askeri olmak zorunda. Çünkü parayı veren düdüğü çalıyor! Bir il başkanı düşünün çiçek gönderiyor cenazeye veya düğüne, acaba bunu kime ödetebilirim diye daha göndermeden düşünmeye başlıyor, başlaması da gayet normal çünkü yok. Olmayınca ne yapsın! İlçe başkanı düşünün, hiç bir işi ve geliri yok ilçe başkanı olunca hiç bir siyasi partinin, il olsun ilçe olsun maaşa bağladığına şahit olmadım. Bu sefer işi olanın işini yapmaya, ufakta olsun yolunu bulmanın hesaplarını yapıyor. İş isteyene, 'yaparız fakat partinin gideri var 5 bin isteriz 10 bin isteriz' demeye başlıyorlar. Arkadaş yazıktır günahtır, zaten işe giren asgari ücretle girecek, TTK falan koydursa yine gam yemez insan ve bu parayı alıp çocuk çoluğa yediren siyasetçinin kendinden ne beklenir ki. Çocukları vatana millete hayırlı evlat olsun, çünkü harama bir sefer bulaşmış oldular bile. Bakın siyasi baronlar diye tabir ettiğimiz kişilik yoksunu insanlara, onlarında zaten zamanında haram bulaştığı için çok rahat şekilde yardım eli altında, kaz gelen yerden tavuğu esirmemeye başlıyorlar. Kısaca anlatmak istediğim olay ekonomisi düzgün olmayan birinin siyasetten uzak tutulması, menfaat ilişkilerine sokulmadığı an hem şehir olarak hem de ülke olarak çok daha ileri gidebiliriz. Aksam 5 oldu mu 2 kadeh rakıyı acaba kime ısmarlatayımın peşinde olan il başkanı olsun, ilçe başkanı olsun, yönetici olsun şehir olarak istemediğimizi ve olanları ifşa edeceğimizi kamu oyuna duyururum.
YORUM EKLE
YORUMLAR
çaycı beyazgüzel
çaycı beyazgüzel - 6 ay Önce

arkadas cok dogru tesbit ikdidar partisinin imamatipli, ilçe bşk ne iş yapar kimin kayıgına binmiş bir araştırın nasıl ilçe bşk lıgı yapar hesabına 31 bin para nerden nasıl geldi hanımı ilçe bşk lıgı yapmadan once ne iş yapıyordu şimdi ne iş yapıyor hele il bşk nı 6 ayda bir mobılyaları degiştirmedik kamu kurumları bırakmadı bu ne rezilliktir utanıyorum bu partiye gonul vermekten gercekten Allahını seven bu olayları gundeme tasısın

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Söyleyeceğim açıklayacağım açıkça söyleyin herkes bilsin sizin iş banada avanta vermezsen ismini açıklarım haberi...

Ucar
Ucar - 6 ay Önce

Nedense birileri bir yere seçiliyor etrafı sengin oluyor, ve kendileri köşeyi dönüyor.Kimse iş yapmak için çalışmıyor,cebini doldurma derdinde yazık yazık başka lafa gerek yok.